Levné fotopasti: Jaké jsou nejlepší a na co si dát pozor?

Levné fotopasti na zvěř a zloděje – jak už to tak bývá – patří mezi ty vůbec nejvyhledávanější. Nízká cena představuje obrovské lákadlo, ovšem v tomto případě platí, že ne vždy se šetření vyplatí. Na co si dát při výběru levné fotopasti pozor?

I levné fotopasti mají být značkové

Zásadně nedoporučujeme kupovat neznačkové, levné fotopasti v potravinových řetězcích, kde obdobná zařízení představují sezónní doplňkový sortiment. Co ušetříte ze začátku na kupní ceně, to se vám v obdobných případech zpravidla „vrátí“ na (ne)výdrži a při potřebě opravy fotopasti.

Levné fotopasti lze pořídit i od prověřených výrobců, u nichž zaručeně funguje spolehlivá technická podpora, a u kterých je samotná značka fotopasti garantem jisté úrovně kvality. Chybu rozhodně neuděláte nákupem fotopasti značky Acorn, Browning, BUNATY či například ScoutGuard, které patří na českém trhu mezi nejrozšířenější.

Fotopasti bez LCD displeje jsou levnější, ale…

Mnoho zákazníků se snaží ušetřit pořízením fotopasti bez LCD displeje. Než tak učiníte, je ale potřeba zvážit všechna pro i proti. Pořizovací cena je v takových případech samozřejmě nižší, ovšem na fotopasti bez displeje se nemůžete podívat na pořízené snímky přímo na místě. Nejprve je třeba zařízení připojit k počítači a až na něm si pořízené snímky prohlédnout, což není úplně komfortní postup.

Kolik má fotopast tlačítek?

Levné fotopasti na zloděje a zvěř zpravidla disponují co nejmenším počtem tlačítek. I zde zpravidla platí, čím méně tlačítek, tím nižší cena. Počítejte však s tím, že nastavit fotopast s třemi – tím spíš se dvěma – tlačítky je náročné co do času a někdy i nervového vypětí.

Tipy na levné fotopasti na zvěř i zloděje

Z kategorie levných fotopastí na zvěř i zloděje jsme pro vás připravili následující výběr zařízení, jejichž pořízením v této cenové hladině neuděláte chybu.

Acorn 3310A

Levná fotopast Acorn 3310

Fotopast Acorn 3310A disponuje i přes dostupnou cenu barevným LCD displejem a přehledným ovládáním. Minusem je umístění displeje na zadní straně fotopasti a špatně přístupné tlačítko napájení.

ScoutGuard SG570

Levná fotopast Scoutguard SG570

Dlouholetou stálici na trhu představuje fotopast ScoutGuard SG570, kterou je pro její kompaktní rozměry snadné maskovat. I proto je vhodná pro myslivce poptávající levné fotopasti na zvěř. Pro její nastavení však musíte použít externí, ne úplně odolný ovladač s miniaturním displejem, na kterém je prakticky nemožné prohlížet fotografie, a k jejich detailnímu prostudování musíte stejně využít počítač.

ScoutGuard 520

Levná fotopast Scoutguard SG520

Malé rozměry, zelená barva a malý barevný LCD displej. Tak lze ve stručnosti charakterizovat fotopast ScoutGuard 520, kterou je na trhu možné zakoupit pod různými označeními. Mezi jeho nevýhody patří plastové zpracování a miniaturní rozměry displeje, který tak není vhodný pro prohlížení snímků.